İYİ BİR LOGO NASIL OLMALI? NE YAPMALI?

Logo tasarlamadan, çizmeden önce logonun ne olduğunu iyice kavramaya çalışın. Logo neyi temsil eder? Ne amaçlar? Logo sadece işaretten ibaret bir sembol değildir. Şirketin kurumsal markasını  font, şekil, renk ve (resimlerle) yansıtmaya çalışmaktır.
Kuralları bilin

Daha fazlasını logo tasarım püf noktaları ve logo tasarımı neden 5$ etmez makalelerinde bulabilirsiniz. Mutlaka inceleyin.

Diğerlerinin Bağzı ve Hatalarını öğrenin.

iyi, kötü ve çirkin
Logo tasarım kuralları hakkında az biraz bir şey öğrendiniz. iyi ve kötü logoyu ayırt edebiliyorsunuz. Elinizden geldiğince diğer başarılı olan logoları inceleyin, neden bu kadar başarılı olduklarını araştırmaya çalışın neleri doğru yaptıklarını gözlemleyin ve bu size bir fikir, ilham versin ama fikri de olduğu gibi çalmayın. Bakış açınızı olabildiğince geniş tutmaya çalışın.
nike swoosh
Örnek olarak nike swoosh logosunu ele alalım. Logo 1971 yılında carolyn davidson tarafından sadece 35$ a çizildi. Hala çok güçlü, akılda kalan ve konumlandırılabilir bir logo. Son derece basit, sade ve ünlü yunan zafer tanrısının sembolünü tasvir ediyor.
Spor dünyası için son derece popüler bir logo. Nike swoosh logosu birkaç harika logodan birisi. Diğer ünlü markaları düşünün be onların logolarına göz atın onları bu derece başarılı kılan ne? Logo pond sitesine bakmanızı tavsiye ederim. Yada bölgenizde bulunan herhangi bir kütüphaneye giderek konuyla ilgili bir kitap okuyun.

Bu kadar iyi logolardan bahsettikten sonra tabii ki çok kötü olanları da var. Bunlardan bir kaçı burada.

Tasarım Süreci


tasarım süreci
işte insanların yaratıcılıklarını ortaya çıkan iyi ve kötüyü ayırt eden uzun tasarlama süreci. eğer bu işe gönül verdiyseniz bıkmadan, usanmadan sabırla çizin çizin çizin. olmadı bir daha, olmadı bir daha. yılmak yok. net üzerinde araştırın, arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapın. onlardan yardım isteyin fikir, görüşlerini mutlaka önemseyin. zaten ilk seferde kim başarılı olmuş ki! karamsarlığa düşmeden diğer güzel logo tasarımlarına bakarak ilham almaya çalışın. ilham bu adı üstünde ne zaman geleceği belli olmuyor.

— Yayımlanma tarihi: 10 Temmuz 2011 Saat: 16:54 Yazar:

Etiketler: , , , , ,