Kimdir?

1984 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. Çocukluğunu Kadıköy de geçiren Çetin, Gazi Mustafa Kemal Paşa İlköğretim okulunda öğrenim hayatına başladı. Köy Hizmetleri Anadolu Lisesini takriben Habire Yahşi Lisesi’ni bitirdirdi. Üniversite hayatını Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde başarı ile tamamlayıp 2009 yılında mezun oldu.

NELER YAPAR?

İlk iş deneyimi olan Bunlardanistiyorum.com e-ticaret firmasının içerik-ürün yöneticiliğini yapıp, sitenin tüm görsel ihtiyaçlarını karşıladı.

Ardından 4 yıldan fazla bir süre çizgi altı ajans’da “Grafik/Web Tasarımcı” olarak çalıştı. Çalıştığı süre içerisinde kurumsal kimlik, katalog, broşür, afiş, föy, insert, ürün ambalajı, promosyon ürünleri vb. basılı çalışmaları oldu.

Basılı çalışmaların yanında web projeleri tasarım-uygulama, içerik yönetim sistemi geliştirme, interaktif cd, mobil uygulama projelerini üstlendi, bu projelerin uygulanması ve proje yöneticiliğini üstlendi. Proje yöneticiliği sırasında yazılım ekibi ile koordineli çalışmanın ve yazılıma merakından dolayı ASP.Net, PHP, JavaScript gibi programlama dillerinde kendini geliştirdi.
Şuanda özel bir şirkette Görsel İletişim Uzmanı olarak çalışmaktadır.