LOGO NİÇİN ÖNEMLİDİR?

Logo firmanıza başka hiçbirşeyin sağlayamayacağı kadar imaj kazandırır. Bu denli önemli olmasına rağmen pek çok firma tarafından yeterince hakkı verilmemektedir. Çoğu firmanın ya hiç logosu yok yada yeterince iyi değil. İyi bir logonun firmanıza nasıl katkıda bulunduğuna dair birkaç ipucu vereceğim.

Logo firmanızın yaptığı iş hakkında önemli bir fikir verir ve firmanızın kimliğini yansıtır. Logosuz firma hakkkında soru işaretleri oluşur; kimliği hakkında çok önemli ipuçları kaybolmuş gibidir.Logonuz yaptığınız iş veya firma ismi ile müşterileriniz arasında bir bağ kurar. En iyi logo sizin müşterilerinize yansıtmak istediğiniz yönlerinizi en hızlı şekilde aktarandır. Ayrıca başarılı bir şekil firmanızın kolayca akılda kalmasını ve hatırlanmasını sağlar. Yurtdışına çıktığınızda bilmediğiniz bir sürü mağaza, restoran görüyorsunuz. Peki hangileri aklınızda kaldı. Muhtemelen hatırladıklarınız firmanın logosu beyninizden geçiyor. İşte bu iyi bir logonun gücü. İsmini, yerini ve daha pek çok şeyi unutabilirsiniz. Ama o logoyu gördüğünüz anda hemen  hatırlarsınız. Tıpkı isimlerini unuttuğunuz ama yüzlerini hatırladığınız kişiler gibi. Yüzünüz sizin için neyse, logonuz firmanız için o’dur. Güzel, temiz hatlara sahip bir yüz size nasıl ilk anda pek çok avantaj sağlıyorsa, iyi logo da firmanıza avantaj sağlar.

Aynı zamanda renkler de bakışları yakalamada çok önemli bir işleve sahiptir. Renkler bakışları yakalamalı fakat garip durmamalıdır. Sektörünüze uygun renkleri seçmek çok çok önemlidir. Yanlış renk uzun vadede sizi işinizden bile edebilir.

Logo firmanız için başka herhangibir konudan daha hassas ve önemlidir. Gereken özeni verdiğinizde size büyük katkılar sağladığını göreceksiniz.

 

— Yayımlanma tarihi: 11 Temmuz 2011 Saat: 10:43 Yazar:

Etiketler: , , , ,