‘Tarım Ve İnsan’ Konulu Fotoğraf Yarışması İçin Başvurular Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf yarışması için başvurular başladı.

Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, toprak ve tarımsal değerlere ilişkin sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirme amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ve fotoğraf severlerin büyük ilgi gösterdiği ‘Tarım ve İnsan’ konulu Ulusal Fotoğraf Yarışmasına başvuruların başladığını söyledi. Sağlam, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bakanlığımızın geleneksel hale getirdiği yarışmanın bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek. Yarışmaya 7’den 70’e herkes başvurabilecek. Büyük ilgi gören yarışmaya Genel, Çiftçi-Üretici, Öğrenci ve Personel olmak üzere çeşitli kategorilerde başvurular kabul edilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, 13 Temmuz 2012 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. 24-27 Temmuz tarihleri arasında ise sonuçlar kamuoyuna açıklanacak. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ekim ayı içinde gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye girenlere toplamda 15 bin lira ödül verilecek. Genel kategori birincisi 4 bin lira, ikincisi 3 bin lira, üçüncüsü ise 2 bin liralık ödülün sahibi olacak.

‘Çiftçi-Üretici, Öğrenci, Bakanlık Personeli’ kategorilerinde ödüle layık görülen fotoğraf sahipleri 2’şer bin liralık ödülü almaya hak kazanacak. Amatör ve profesyonel fotoğraf severlerin katılabileceği yarışma ile ilgili başvuru formu www.osmaniyetarim.gov.tr ve www.tarim yayin.gov.tr internet adreslerinden indirilebilecek. Aynı internet adreslerinden daha önce yapılan yarışmalarda dereceye girmiş ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar da incelenebilecek.”

— Yayımlanma tarihi: 25 Mayıs 2012 Saat: 15:33 Yazar: