Ve 2012 geldi çattı…

Yeni bir yıla şunun şurasında birkaç gün kala eminim yeni yıl kutlama mesajları düşmeye başlamıştır posta kutularınıza. 2012′nin tüm insanlığa sağlık, başarı, mutluluk getirmesini temenni eden bir çok mesajı henüz almadıysanız emin olun, alacaksınız. 2011′de çektiğiniz tüm sıkıntıları, yaşadığınız tüm olumsuzlukları yeni gelen 2012′nin silip atabileceği inancında olacaksınız. En azından yıllardır bu şekilde inanmaya zorlanıyorsunuz, üzgünüm… Yanılıyorsunuz. Kandırılıyorsunuz…

2012 hiçbir değişiklik getirmeyecek söylenmekten usanmadığınız yaşamlarınıza. 31 aralık gecesi nasıl şikayet ediyorsanız birkaç dakika sonrasında yine aynı şekilde şikayet etmeye devam edeceksiniz. İşsizlerin iş, eşsizlerin eş, evsizlerin ev bulma duaları yine duymazdan gelinecek 2012 tarafından. Bu arada aramızda kalsın Noel Baba falan da yok, boş yere beklemeyin.

Eğer yukarıda bahsettiğim gibi şikayetçi iseniz yaşamlarınızdan, 2011′in ve daha öncekilerin size verdiklerinden size tek tavsiye edebileceğim şey beklediklerinizi 2012′nin getirmesini ummaktan vazgeçmeniz. Yaşamlarınızda değişmesini istedikleriniz varsa bunu değiştirecek olan yine sadece ve sadece sizlersiniz.

Bugüne kadar tekrarlamakta olduğunuz yanlışları, yanlış olduklarını bile bile hem de tekrarlamaya devam ettiğiniz sürece değil 2012, 2112 de görseniz bir şey değişmiş olmayacak. Değişmesini istediğiniz herşey için çaba göstermek, değişmesi için emek vermek, alın teri dökmek sizlerin elinde.

Bu nedenledir ki bu yazının sahibi 2012′nin size herhangi bir şeyi getirmesi temennisinde bulunmayacak.

Temennim, yeni yılı yeni bir başlangıç kabul edip, temiz bir sayfa açmanız ve yanlışlarınızı, hatalarınızı, usanmış olduğunuz herşeyi geride bırakıp bu yeni tertemiz sayfa ile birlikte hayata yepyeni bir bakış açısı yakalayabilecek gücü kendinizde bulmanız. Ben hepinizin bu gücü bulacağından hiç şüphe duymuyorum.

Bir de bir ricam olacak sizlerden… İçinizdeki çocuğu lütfen bu yıl unutmayın…

— Yayımlanma tarihi: 29 Aralık 2011 Saat: 14:53 Yazar:

Etiketler: , , , , , ,